Гришо тръгна с победа в Лондон! Показа характер в решителен момент

Българинът Григор Димитров с успех на първото си участие на Мастърса, победи номер 4 в света.

Григор Димитров победи Доминик Тийм с 6:3, 5:7, 7:5 на Мастърса в Лондон. мачът е четвърти помежду им, като българинът има един успех и две загуби срещу съперника. В залата има много български фенове, но не само те правят подкрепата за българина по-мощна от тази за австриеца.

В групата на Гришо и Тийм са още Рафаел Надал и Давид Гофен, които играят около 22:00 часа наше време.

Следващият мач на Димитров в Лондон е именно срещу Гофен (сряда, 16:00 часа), като белгиецът е единственият в групата, срещу когото Григор има положителен баланс.

ПЪРВИ СЕТ
Първият започна равностойно, макар Григор Димитров да имаше възможност да пробие съперника още при първия сервис гейм. Гришо все пак успя да вземе подаването на Тийм и с втори брейкпойнт го проби за 4:2. Димитров приключи сета с 6:3 след гейм на нула.

ВТОРИ СЕТ
Вторият сет предложи повече интрига и на два пъти Гришо трябваше да спасява сервис геймовете си при 40:40. Играта се движеше гейм за гейм, а при 5:5 сервираше Тийм. Григор обаче пропусна брейк пойнт, с което и възможността да поведе в края на сета. Това явно му повлия и загуби сервис гейма си на нула, с което и сета с 5:7.